فلزیاب ، راهنمای انتخاب فلزیاب ، طلایاب ، معدن یاب

کتاب انواع فلزیاب ها

این کتابچه در راستای افزایش سطح علمی خوانندگان تدوین شده و امید است از آن در راه درست استفاده شود. 

((سخن مولف))

نظر به اینکه کشور عزیزمان ایران بزرگ دارای تمدنی عظیم و قدیمی بوده و از زمان سلسله­ های پیشدادی تا کنون پادشاهان و فرمانروایان بسیاری در بخش­های مختلف آن حاکم بوده­اند، سرمایه­ها ، گنج­ها، دفینه­های بسیاری در جای جای آن نهفته است. از اینرو وقتی صحبت از فلزیاب به میان می­آید، تقریبا ذهنیت تمام مخاطبین به سمت گنج ، گنجینه و دفینه گرایش پیدا می­کند. در صورتی که فلزیاب­ها در انواع متفاوتی ساخته می­شوند ، به نحوی که گاهی نام برخی دستگاها فلزیاب نیست ولی ما به اشتباه آن را فلزیاب می­خوانیم.

 Related image

به طور کلی انواع فلزیاب­ها را می­توان به صورت زیر تقسیم­ بندی کرد و بر اساس منطقه مورد نظر گزینه مناسب خود را انتخاب کرد:

1- دستگاهای معدن­یاب.

2- دستگاهای طلایاب.

3- دستگاهای فلزیاب.

4- دستگاهای حفره­یاب.

5- دستگاهای گنج­یاب.

دستگاهای معدن­یاب:

بعضی شرکت­ ها وجود دارند که در زمینه­ی معادن سنگ­ های قیمتی، معادن آهن و... کار می­کنند. در ابتدای شروع به کار این شرکت­ ها در مباحث تحقیقاتی و زمین­شناسی نیاز به پیدا کردن مواد معدنی زیر زمینی و زمین­ها معدنی می­باشد، در این راستا از دستگاهای معدن یاب استفاده می­شود.

شرکت­های مختلفی در سراسر جهان از قبیل شرکت­های آسیایی، اروپایی و آمریکایی اقدام به ساخت این تجهیزات می­کنند. در ادامه به برخی از انواع معدن­یاب ساخت چین در بازارهای بین المللی اشاره می­شود:

ادامه این مطلب به زودی منتشر می شود.