پی ال سی لوگو LOGO PLC

كنترلر  SIMATIC LOGO :

 

ماژوليست منطقي براي راه اندازی و كنترل پروسه هاي كوچك که در سطوح کنترلی ساده کاربرد دارد. در صنايع ساختماني به عنوان گزینه مناسبی جهت وظایف کوچک کنترلی مورد استفاده قرار مي گيرد. درگروه ميكروها قرار دارد و به کمک نرم افزار LOGO! Soft Comfort امكان برنامه نويسي اسانی را فراهم نموده است. در واقع SIMATIC LOGO يك ماژول منطقي بین المللی است كه توسط شركت زيمنس ساخته شده ، مجموعه ايي از عناصر مانند واحد كنترل، پنل نمايش و اپراتوری ، منبع تغذيه ، واسطی براي ماژول توسعه و یک رابط براي واحد برنامه و ...  در كنار هم قرار گرفته و لوگو را تشكيل داده است. این کنترل کننده اساسی برای بنیان گذاری سایر PLC ها بوده و با ساخت آن مسیر جدیدی برای گذار کنترل صنعتی از فرمان های الکترومکانیکی به کنترلرهای منطقی هموار گردیده است.

هنگام نصب و سیم کشی کنترلر لوگو به نکات زیر باید توجه کرد:

  • كابل كشي را تا حد ممكن كوتا انجام دهيد .
  • هميشه قبل از سيم كشي يا نصب و خارج نمودن ماژول ها برق قطع باشد.
  • هميشه اطمينان حاصل شود كه سيم كشي LOGO با قوانين و استانداردهاي جاري محلی و بین المللی سازگار است. همچنين با كليه قوانين و مقررات ملي و منطقه ايي در زمان نصب و راه اندازي مطابقت داشته باشد.
  • اگر كابل هاي بزرگ لازم هستند ، بايد از نمونه هاي محافظت شده ( شيلد شده ) استفاده نماييد. بايد مسير كابل هاي خود را بصورت جفت يكی سيم سيگنال يا فاز و ديگري سيم نول انجام دهيد .
  • جدا بودن مدارهای AC DC از یکدیگر در هنگام طراحی مد نظر قرار گیرد.

ادامه این مطلب در کتاب اتوماسیون صنعتی زیمنس (نویسنده: میثم اسدی)